X
OK
X
Do you?
OK
CANCEL

Mihaela
(Hunedoara, Județul Hunedoara, România, 44 ani, Feminin)
Activ ultima data in: 20 Ianuarie 2015

Posturi / Competente profesionale:
human resources - lawyer - consilier juridic superior - licentiat in drept

Interesat de oferte part time / proiecte
Disponibil pentru relocare
Disponibil pentru deplasari
Detin permis de conducere
Romana (Nativ):
Engleza (Mediu):
EXPERIENTA
2009-12 - prezent  (6 ani si 9 luni)
consilier juridic superior - Institutii / profesii liberale @ AGENTIA JUDETEANA PENTRU PRESATII SOCIALE HUNEDOARA
Instutie publica descentralizata in subordinea MMFPS - ANPS

a)asigur asistenta de specialitate in domeniul formarii profesionale a adultilor, si prestatiilor sociale
Referinte, Alte observatii
Presedinte Comisie de disciplina
Membru in secretariatul Tehnic al Comisiei judetene de autorizare a furnizorilor de formare profesional a adultilor
2006-09 - 2009-11  (3 ani si 2 luni)
Consilier juridic superior , Coordonator compartiment legislatie, salarizare, contracte colective de munca, conflicte de munca, contencios - Institutii / profesii liberale @ DMPS Hunedoara
Instutie publica descentralizata in subordinea MMFPS

a)asigur asistenta de specialitate in domeniul salarizarii, la solicitatea persoanelor fizice angajate la societati comerciale, companii nationale si regii autonome;
b) particip in cadrul organismelor cu structura bilaterala, ca mediator abilitat, cu ocazia negocierii drepturilor salariale, ce se acorda prin contractele colective de munca la nivel de unitate;
c) acord asistenta de specialitate la cererea partenerilor sociali in procesul negocierilor salariale la nivel de unitati economice;
d)acord asistenta de specialitate partenerilor sociali in cazul unor conflicte de munca pe probleme de salarizare.
e) organizez activitatea de aplicare unitara a reglementarilor in domeniul legislatiei muncii si salarizarii la societati comerciale si institutii publice din judet;

Membru in Colegiul director al DMPS HD
2003-07 - 2007-05  (3 ani si 10 luni)
consilier juridic superior - Institutii / profesii liberale @ DMSSF Hunedoara
Instutie publica descentralizata in subordinea MMFES

Responsabilitati, Realizari
Membru secretariat tehnic Comisie autorizare a furnizorilor de formare profesionala, legislatia muncii, reprezentarea institutiei in instanta, verificare/inregistrare contracte colective de munca, etc

DDFSS Hunedoara
2005-03 - 2006-08  (un an si 5 luni)
Consilier juridic principal, Coordonator compartiment legislatie, salarizare, contracte colective de munca, conflicte de munca, contencios - Institutii / profesii liberale @ DMSSF Hunedoara
Directia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie a Judetului Hunedoara

legislatia muncii, reprezentarea institutiei in instanta, verificare/inregistrare contracte colective de munca,

DMSSF Hunedoara
1999 - 2003-07  (4 ani si 6 luni)
consilier juridic - Institutii / profesii liberale @ DGMSS Hunedoara
Institutie publica descentralizata in subordinea MMPS

sef birou legislatie (02.2001-04.2001)
legislatia muncii,reprezentarea institutiei in instanta,verificare/inregistrare contracte colective de munca,etc

DGMSS Hunedoara
STUDII
2006 -  2007  (1 ani)
Universitatea Politehnica Timisoara - Marketing @ Master / Studii postuniversitare
Management, Marketing si Resurse Umane
2004 -  2005  (1 ani)
Universitatea de Vest "Vasile Goldis" Arad - Drept @ Master / Studii postuniversitare
Curs postuniversitar masterat, specializarea:Drept administrativ si Statutul functionarului public
Universitatea "Babes Bolyai" Cluj Napoca - Sociologie @ Master / Studii postuniversitare
Program de Conversie Profesionala in Asistenta Sociala
1994 -  1999  (5 ani)
Universitatea din Craiova, Facultatea de Drept "Nicolae Titulescu" - Drept @ Facultate (terminat)
Stiinte juridice specializarea Drept
1997 -  1997
Scoala Postliceala Hunedoara - @ Colegiu / Studii postliceale
Asistent medical principal
1986 -  1990  (4 ani)
Liceul Sanitar Hunedoara - Medicina @ Liceu / Scoala profesionala
Asistent medical
EXPERIENTA
1999-08 - prezent  (17 ani si 1 luni)
lawyer - @ Directia pentru Dialog, Familie si Solidaritate Sociala Hunedoara
Responsibilities, Achievements
Member of Technical Secretary of Committee of Authorizing of Qualification service providers.
Counselling on Labour law field.
Advocate the organization's interests on court room.
Prezident of Internal Committee of Discipline.

References, Other observations
I have a deep knowledge of legal frame regarding work relationas and management.
STUDII
 (1999 ani)
University of Craiova - Drept @ Tip studii necompletata
Law science - graduated in Law.
Intra in cont
Continua cu Google
sau

Introdu adresa de email cu care ai creat contul, pentru a-ti reseta parola.
Atentie! Link-ul pentru resetarea parolei este valabil doar 8 ore de la solicitare.

Mi-am amintit parola