SPECIALIST RESURSE UMANE LA S.C. REMAT BUCURESTI SUD S.A.

Sc Rematholding Co Srl
Cele mai noi locuri de munca - Sc Rematholding Co Srl
Vezi detalii companie
Tip oferta Job
Nivel cariera Senior
Oras(e) BUCURESTI, Sector 4
Domenii oferta
OfficeJobs
Resurse umane / Psihologie

CANDIDATUL IDEAL:

- Absolvent studii superioare de lunga durata in domeniul socio-uman sau juridic sau economic;

- Experienta in activitati de administrare de personal, inclusiv colaborare cu Inspectia Muncii minim 5 ani;

- Experienta de lucru cu REVISAL;

- Experienta in recrutare si selectie de minim 3 ani;

- Absolvent curs de calificare – Inspector resurse umane;

- Cunostinte solide de legislatia muncii;

- Cunostinte foarte bune de operare PC: Excel, Word, Powerpoint, Internet etc;

- Buna capacitate de planificare si organizare;

- Capacitate de a lucra simultan la mai multe proiecte;

- Capacitatea de a respecta termenele de finalizare;

- Abilitate de exprimare orala si scrisa;

- Limba engleza – nivel conversational/mediu;

- Disponibiltate pentru deplasari.

Constituie avantaj:

- Master/specializare in domeniul HR sau alte cursuri/training in domeniul HR;

- Experienta de lucru in programul WIZ – modulul de resurse umane sau in alte programe de resurse umane;

RESPONSABILITATI:

- Tine evidente   specifice activitatii de RU (procese de recrutare, angajari si incetari CIM,   calificari, etc.) si efectueaza raportari pe baza acestora;

- Intocmeste contracte   individuale de munca, acte aditionale, decizii si alte documente privind   angajarea, modificarile pe parcursul derularii contractului precum si   incetarea activitatii angajatilor;

 - Gestioneaza dosarele de personal ale   salariatilor, cu respectarea prevederilor legale;

- Opereaza in REVISAL   miscarile de personal, cu respectarea termenelor legale de raportare;

- Actualizeaza in WIZ   – modulul de resurse umane, informatiile legate de miscarile de personal si   datele despre salariati;

- Deruleaza procesele   de recrutare atribuite: formularea si publicarea anunturilor de recrutare,   selectia cv-urilor, programarea si sustinerea interviurilor preliminare;
  - Creeaza si actualizeaza o baza de date cu candidatii pentru ocuparea   posturilor din organizatie;
  - Participa la targurile de joburi si alte evenimente de profil;
  - Propune metode si surse noi de recrutare si selectie;
  - Planifica si tine evidenta concediilor de odihna, medicale, fara plata,   etc.

- Intocmeste si   actulizeaza impreuna cu sefii de departamente fisele posturilor;
  - Intocmeste si inregistreaza Contractul Colectiv de Munca, Regulamentul   Intern, norme interne etc.;

- Colaboreaza cu   institutiile statului pe probleme legate de activitatea proprie, Inspectia   Muncii, Inspectoratul Teritorial de Munca, Agentia Locala si Agentia   Municipala de Somaj etc.

- Reprezinta   societatea la controalele efectuate de reprezentatii organelor de control din   domeniul;

- Prezinta conducerii   rapoarte de activitate si situatii privitoare la personalul societatii si la   activitatea in derulare;

- Efectueaza anchetele disciplinare   si prezinta conducerii concluziile.

- Evalueaza periodic personalul   societatii, efectueaza testari si instruiri cu personalul.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Societatea Comerciala Remat Bucuresti Sud S.A. este membra a grupului REMATHOLDING care si-a propus si a reusit sa detina un segment semnificativ al pietei reciclarii deseurilor metalice si nemetalice. Dorim sa identificam permanent nevoile clientilor, sa le oferim servicii de calitate si pentru aceasta investim in permanenta in tehnologii noi si in specializarea personalului.
Suntem in topul activitatii de reciclare, oferind seriozitate, competenta si continuitate.
Intr-o economie mondiala cu tendinte evidente de globalizare si cu o crestere exponentiala a consumurilor, utilizarea rationala si eficienta a resurselor, in special cele materiale, reprezinta un deziderat al intregii planete.
Dezvoltarea industriala creeaza bunastare economica, dar foloseste resurse epuizabile si genereaza poluare.
De aceea, misiunea noastra principala este de a prelua si a prelucra eficient deseurile in vederea protejarii mediului.
Astfel, asiguram reintroducerea in circuitul de productie a unor materii prime secundare de inalta calitate.