Tip oferta Job
Nivel cariera Senior, Executive
Oras(e) Sannicolau Mare

Sarcini principale : Întreţinerea clădirii şi a utilităţilor

Responsabilităţi:

-Coordonarea tuturor activităţilor Departamentului de Facilităţi şi Întreţinere din site;

- Organizarea locului de muncă şi administrarea vizuală a layout-ului;

- Garantarea utilizării efective a sistemelor: staţia distribuţie electrică, generatorul de urgenţă, staţia de aer comprimat, centrala termică, staţia pompelor, staţia de gaz lichefiat, UPS şi clădirile aferente, fosa septică, sistemul de climatizare, sistem de iluminare general şi sistemele de distribuire a energiei electrice în hala de producţie şi birouri;

-Managementul resurselor energetice (electricitate, gaz, apa) în vederea încadrării în bugetul alocat;

-Monitorizarea consumurilor energetice şi inregistrarea acestor consumuri zilnice (la electricitate) sau lunare (consum apa sau gaz);

-Menţinerea unor relaţii normale cu autorităţile abilitate în supravegherea energetică (ANRE );

-Monitorizarea şi corectarea în timp real a consumului de curent electric cu ajutorul platformei web;

-Realizarea rapoartelor anuale către ANRE şi a auditului energetic;

-Stabilirea forecast-ului de consum energetic (electricitate, apa, gaz), pe baza înregistrărilor existente;

- Conducerea proceselor IMCIP care au legătură cu aria de activitate facility;

- Asigurarea Îmbunătăţirii Fluxului de Evaluare pentru perfecţionarea calităţii;

-Asigurarea şi menţinerea sub control a sistemului de documentaţie al companiei;

-Pregătirea raportărilor şi a bugetelor la nivel de site;

- Responsabil cu problemele de mediu pe departament;

- Asimilarea politicilor de mediu şi a managementului de mediu implementat în site.

Abilităţi şi competenţe :  profil tehnic, de preferinţă în domeniul energetic, experienţă în domeniu cel puţin 3 ani, disponibilitate pentru relocare, MS Office, Autocad, EPLAN, Protel 2.0, limba engleză la nivel avansat, permis de conducere categoria B.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită un CV şi o scrisoare de intenţie, până cel târziu la data de 10 februarie 2013. Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi.

Interviu Online:
1.  Sunteti dispus/a la relocare in Sannicolaul Mare, judetul Timis?
2.  Daca da, ce va motiveaza si ce va recomanda pentru ocuparea acestui post?