Tip oferta Job
Nivel cariera Middle, Senior
Oras(e) BUCURESTI
Domenii oferta
Finante
Financiar / Contabilitate
Audit
Consultanta

Aceasta oferta nu mai este activa.
La acest job au mai aplicat 847 persoane.
Aceasta oferta a expirat in 14 Septembrie 2013.

CANDIDATUL IDEAL:

Studii superioare de specialitate (avantaj Facultatea de Contabilitate şi Informatică de Gestiune)
Cunoştinte bune de contabilitate financiară până la balanţă şi bilanţ inclusiv
Experienţă de minim 2 ani în domeniul financiar – contabil
Experienţă în gestionarea unui portofoliu de clienţi
Experienţă în contabilitatea şi fiscalitatea operaţiunilor intracomunitare
Cunoştinţe bune de fiscalitate şi legislaţie contabilă
Cunostinţe bune de operare în Word, Excel, Outlook
Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat

Orientare spre client
Pasiune pentru domeniul contabilităţii
Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate
Persoană dinamică şi cu iniţiativă
Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare
Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor
Atenţie la detalii
Capacitatea de a respecta termenele limită şi de a gestiona sarcini multiple
Ţinută potrivită pentru mediul de business

RESPONSABILITATI SI BENEFICII:

Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii financiar - contabile pentru clienţii alocaţi:
- Contabilitate financiară şi de gestiune până la nivel de balanţă şi bilanţ inclusiv
- Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
- Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate
- Realizarea de rapoarte financiare
- Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi