Tip oferta Job
Nivel cariera Senior
Oras(e) BUCURESTI, Sector 1
Domenii oferta
Finante
Financiar / Contabilitate

Aceasta oferta nu mai este activa.
La acest job au mai aplicat 281 persoane.
Aceasta oferta a expirat in 11 Ianuarie 2013.
Include mini-interviu online - 1 intrebari

Responsabilitatile postului:

- Asigura evidenta contabila a stocurilor de materii prime, materiale si obiecte de inventar, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor,

- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni si externi,

- Inregistreaza incasarile si platile in lei si valuta conform extrasului de cont,
- Opereaza incasarile in lei si valuta si platile in numerar conform registrului de casa,
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor,
- Inregistreaza facturile de prestari servicii de la furnizorii interni si externi,

- Intocmeste situatii si rapoarte financiar - contabile si verifica corelarea acestora.

Cerinte:

-  Absolvent studii superioare economice,

-  Experienta anterioara de minim 5 ani in domeniu,

-  Cunostinte solide de contabilitate financiara si fiscalitate precum si cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare,

-  Cunostiinte SAP,

-  Cunostiinte limba engleza – nivel avansat.

Interviu Online:
1.  In ce proportie utilizati limba engleza la actualul loc de munca?