Consilier Vanzari Mobila LEM'S Tulcea

s.c. conti s.r.l
Vezi detalii companie
Tip oferta Job
Nivel cariera Senior
Oras(e) Tulcea
Domenii oferta
Vanzari
Retail / Comert
Serviciu clienti

Aceasta oferta nu mai este activa.
La acest job au mai aplicat 57 persoane.
Aceasta oferta a expirat in 30 Aprilie 2012.

Responsabilitati:

• Consilierea clientilor la nivel de showroom privind varianta optima de mobilier si furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;

• Consilierea clientilor la domiciliu si determinarea prin masurare a dimensiunilor spatiului destinat ambientarii cu mobila;

• Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;

• Oferirea celor mai bune solutii tehnice si estetice in vederea configurarii mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor;

• Participare activa la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora;

• Realizarea unei situatii clare si corecte a  potentialilor clienti;

• Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor;

• Respectarea cu strictete a procedurilor, normelor şi reglementarilor interne;

• Participa in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari propriu magazinului.

Cerinte:

• Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat;
• Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
• Cunostinte de utilizare PC mediu - avansat;
• Abilitati de comunicare si putere de convingere;
• Flexibilitate si deschidere la sugestii;
• Interes pentru maxima satisfactie a clientilor;
• Capacitate de a lucra in echipa;
• Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;

• Permis de conducere: categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii):

• Pachet salarial competitiv format din salariu fix, bonusuri stabilite pe criterii de performanta (schema de motivare).
• Dezvoltare personala prin cursuri intensive de specialitate.

DESCRIEREA COMPANIEI:

LEM’S este cea mai extinsa retea nationala de magazine specializate in vanzarea de mobila de calitate superioara, cuprinzand in acest moment un numar de peste 100 unitati de comert.

Pentru mai multe detalii, accesati www.lemet.ro/cariere