Asistent Farmacie

Confidential
Tip oferta Job
Nivel cariera Entry, Middle
Oras(e) Timisoara, Lugoj
Domenii oferta
Sanatate
Farmacii

Descrierea postului:

- Eliberarea retetelor compensate si gratuite;

- Identificarea nevoilor pacientilor si clientilor;

- Oferirea recomandarilor asociate si eliberarea produselor farmaceutice , parafarmaceutice si dermato-cosmetice;

- Consilierea pacientilor si clientilor cu privire la produsele farmaceutice si informarea acestora despre modul lor de administare;

- Verificarea si controlul stocurilor farmaciei si a termenele de valabilitate ale acestora;

Cerinte:

- Absolvent al Scolii Postliceale;

- Aviz de libera practica, avizat pe anul in curs;

- Experienta de minimum 1 an, intr-o farmacie de circuit deschis;

- Cunostinte operare PC;

- Abilitati de comunicare si relationare interpersonala;

- Empatie si orientare spre nevoile pacientilor;

- Abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare in plan profesional.

Oferta:

- Pachet salarial atractiv;

- Dezvoltare in plan profesional prin participarea la programe de training;

- Oportunitatea implicarii active in campanii de informare si educare pe teme de interes general.