SCHRACK Technik S.R.L., filiala din România a firmei austriece SCHRACK Technik GmbH, producător şi furnizor de aparataj electric de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri şi conductoare, corpuri de iluminat (mai multe detalii despre companie: a se vedea www.schrack.ro):

ANGAJEAZA:

INGINER SUPORT VANZĂRI

aparate şi echipamente pentru instalaţii electrice de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri si conductoare, corpuri de iluminat

în BUCURESTI

Descrierea postului:

    INGINER SUPORT VANZĂRI aparate şi echipamente pentru instalaţii electrice de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri si conductoare, corpuri de iluminat

    - Asigura suportul inginerilor de vanzari;
    - Intocmeste oferte tehnice si comerciale in concordanta cu indicatiile inginerului de vanzari;
    - Intocmeste comenzile zilnice catre Schrack Austria si alti furnizori;
    - Rezolva operativ solicitarile clientilor si colegilor;
    - Acorda consultanta tehnica tuturor clientilor din aria sa;
    - Intocmeste notele de intrare in gestiune, facturi, incaseaza contravaloarea facturilor;

Cerinţe:

  • Studii de electrotehnică, energetică sau automatică,
  • cunoştinţe de operare PC (WORD, EXCEL, POWER POINT),
  • cunoştinţe de limbă germană sau engleză,
  • cunoştinţe tehnice generale de electrotehnică,
  • experienţă în domeniul vânzărilor de echipamente şi instalaţii electrice,
  • buna cunoaştere a pieţei de electrice (clienţi, concurenţi, preţuri, etc)
  • posesor carnet de conducere B,
  • spirit întreprinzător, perseverent, activ, onest, ordonat,

Se oferă:

  • posibilitatea de a lucra într-o companie multinaţională de prestigiu,
  • posibilitatea de a-şi construi o carieră în domeniul electric,
  • posibilitatea de avansare în structura firmei,
  • posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios,
  • pachet salarial atractiv, în funcţie de realizări.

Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV şi scrisoarea de intenţie până la data de 15.02.2013 la adresa: RO-061101 Bucureşti, B-dul Iuliu Maniu nr. 453-457, sect 6, tel: 021 317 02 35, Fax: 021 317 02 62, e-mail: bucuresti@schrack.ro